Princi dhe Princesha e Uellsit pritet të udhëtojnë në Francë

schedule15:52 - 5 Shtator, 2023

schedule 15:52 - 5 Shtator, 2023

Princi dhe Princesha e Uellsit pritet të udhëtojnë në Francë për të parë Anglinë duke luajtur në Kupën e Botës të Rugbit për meshkuj.

Si mbrojtëse e Rugby Union, Princesha Kate do të ndjekë ndeshjen mes Anglisë dhe Argjentinës në Stade de Marseille të dielën.

Princi William, i cili është mbrojtës i Unionit të Rugbit të Uellsit, do të ndjekë ndeshjen e Uellsit kundër ekipit kundërshtar në Stade de Bordeaux gjithashtu të dielën.

Fansat e çiftit mbretëror mezi presin rrugëtimin e tij të ri. Pa dyshim, Princesha Kate pritet si gjithmonë të tërheq vëmendje edhe këtë herë në Francë./abcnews.al