Prag Liverpool, konfirmohet mungesa e rëndësishme te City

16:33 | 08/11/201916:330

Manchester City do të luajë një sfidë shumë të rëndësishme të dielën në Premier League, ndoshta më të rëndësishmen e sezonit, pasi do të përplasen me kryesuesit e Liverpool, një sfidë që mund të vendosë shumë dhe fatet e titullit kampion në Angli. Pep Guardiola do të dëshironte që t’i kishte të gjithë lojtarët të gatshëm për këtë sfidë jetike, por fati nuk ka qenë me strategun spanjoll.

Portieri numër një i skuadrës, Ederson, pësoi një dëmtim në takimin kundër Atalantës në Champions League, duke u larguar nga fusha e lojës në pjesë të parë. Flitej se dëmtimi nuk ishte shumë serioz dhe se zëvendësimi i tij ishte bërë si “masë sigurie” për të mos e agravuar dhe më shumë.

Megjithatë, analizat më të fundit kanë konfirmuar se Ederson do ta humbë sfidën kundër Liverpool, çka është një goditje e rëndë për Cityn dhe Pep Guardiolën. Përveç Ederson, shqetëson edhe sulmuesi Gabriel Jesus, por braziliani me shumë gjasa do të jetë i gatshëm për sfidën e së dielës./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono