Pozicioni i Diego Alonsos në “rrezik”, Marcelo Bielsa zëvendësimi i mundshëm i uruguajanit

schedule19:50 - 4 Dhjetor, 2022

schedule 19:50 - 4 Dhjetor, 2022

Pasi dështoi të kualifikohet për në fazën tjetër, pozicioni i Diego Alonsos, si kreu i stolit të Uruguajit tashmë mund të ndryshojë.

Sipas mediave ndërkombëtare, ish-trajneri i Leeds United, Marcelo Bielsa, së shpejti mund të ngjitet në “arenën” ndërkombëtare dhe opsioni më i përfolur është zëvendësimi i Alonsos, në stolin e “celeste”-ve. /i.m /abcnews.al