“Po shkojmë për të festuar Shën Valentinin” , kapet me 15 kg marijuanë çifti shqiptar në Igumenicë

10:44 | 15/02/202010:440

Një çift sqiptar kanë rënë në prangat e policisë në Igumenicë, pasi janë kapur me 15 kg marijuanë.

Burime për Abc News është ka bërë me dije se operacioni për ndalimin e tyre u bë në në Asproklisi, pranë kufirit greko-shqiptar. Autoritetet greke ndaluan automjetin me të cilin ata po udhëtonin në momentin kur po tentonte të hynte në tokën greke.

Në kuadër të kontollit të ushtruar në makinën e tyre ëhtë gjetur e fshehur në disa vende të improvizuara enkas 16 pako me 15 kg 50 gram marijuanë dhe dy celularë.

Ndërkohë në momentin e ndalimit çifti ka deklaruar se vinte nga Shqipëria në Greqi për të festuar ditën e të dashuruarve, por në momentin e kontrollit është konstatuar edhe lënda narkotike./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono