Po flinte gjumë, vogëlushi turk befasohet kur e shpëtojnë nga rrënojat

schedule09:00 - 9 Shkurt, 2023

schedule 09:00 - 9 Shkurt, 2023

Nën rrënojat e ndërtesave që u shembën nga tërmetet vdekjeprurëse 7.8 dhe 7.7 ballë në Turqi janë kapur vazhdimisht momente tronditëse. Forcat e shpëtimit  kanë shpëtuar një fëmijë në rrënoja, i cili ishte duke fjetur.

@cbsnews

A toddler was found sleeping under rubble in southern #Turkey after the deadly earthquakes. #earthquake #syria #news

♬ original sound – cbsnews

Teksa shpëtimtarët po e nxirrnin jashtë dhe  e mbështollën me një batanije, djali i vogël po fërkonte sytë dhe bërtiste “çfarë po ndodh”.

Pavarësisht fjalëve të ëmbla të shpëtimtarëve, djali i vogël u tremb dhe filloi të qajë.