Pinte kokainë në punë, arrestohet oficeri në Itali, i vihen prangat edhe shqiptarit që e furnizonte

schedule21:59 - 15 Korrik, 2021

schedule 21:59 - 15 Korrik, 2021

Një oficer policie në Itali është arrestuar pasi konsumonte lëndë narkotike kokainë gjatë orarit të punës. Por përpos tij në pranga ka rënë edhe shqiptari 42-vjeç që e furnizonte.

Pasi ndjekjes për disa muaj kolegët zhvilluan një operacion “blic” në shtëpinë e oficerit në Rimini të cilit i gjetën disa doza kokainë dhe një peshore precize.

Tashmë të dy do të përballen me drejtësinë./ Abcnews.al