Pezullohen pesë zyrtarë të ALUIZNI-t në Vlorë

schedule14:07 - 28 Janar, 2019

schedule 14:07 - 28 Janar, 2019

Pesë zyrtarë të ALUIZNI-t në Vlorë janë pezulluar nga detyra.  Ata janë Denis Metaj, Artan Beqiri, Erald Yzeiri, Danjela Kondaj dhe Xhilda Korrkaj të cilët ushtronin funksione të ndryshme në këtë institucion. Shkarkimi i punonjësve ka ardhur pas urdhrit të Prokurorisë së Vlorës.

Kjo e fundit ka dyshime të arsyeshme se zyrtarët në bashkëpunim me njeri-tjetrin kanë legalizuar një ndërtese pa leje në kundërshtim me ligjin. Shtëpia është në pronësi të Myzejen Zyrkaj./abcnews.al