Pesë viktima dhe 75 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

schedule15:03 - 4 Gusht, 2020

schedule 15:03 - 4 Gusht, 2020

Në Maqedoninë e Veriut  gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar pesë viktima.

Gjithashtu nga 830 testime të realizuara 75 persona kanë rezultuar pozitiv.

Ndërkohë Instituti i shëndetit Publik në Maqedoni e Veriut bën me dije se janë shëruar 136 pacientë.