Përplaset për vdekje këmbësorja

schedule09:08 - 16 Korrik, 2019

schedule 09:08 - 16 Korrik, 2019

Një aksident me pasojë vdekjen e një kalimtareje ndodhi në aksin rrugor Plepa-Kavajë tek Ura e Golemit në orët e para të së martës. Sipas policisë viktima ishte Brunilda Shuti.

38-vjeçarja ka ndërruar jetë në vend nga plagët e marra edhe pse iu dha ndihma e parë nga urgjenca dhe kalimtarë të rastit. Ngjarja ka ndodhur në mesin e Urës së mbikalimit në Golem.

Katër persona i kanë ndërprerë rrugën automjetit që ka shkaktuar aksidentin pasi kanë zbritur nga autobusi që vinte nga Berati. Ata kanë zbritur nga autobusi dhe kanë tentuar të kalojnë në anën tjetër të rrugës ku ndodhet edhe plazhi. Ky mendohet të jetë shkaku që drejtuesi i automjetit ka humbur kontrollin duke shkaktuar aksidentin me vdekje.

Ky është aksidenti i dytë me pasojë vdekjen që ndodh këtë të martë. Më herët në Divjakë humbi jetën një 57-vjeçar. Makina që drejtonte ai doli nga rruga në vendin e quajtur “Tre urat”. Ndërkohëu plagos dhe djali i tij, i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve në Spitalin e Lushnjes./abcnews.al