Përmbytjet nga Vjosa shkaktojnë probleme në Vlorë

schedule10:30 - 3 Dhjetor, 2017

schedule 10:30 - 3 Dhjetor, 2017

Jo vetëm në Novoselë, por reshjet intensive kanë krijuar probleme edhe në qytetin e Vlorës. Më kritike situata paraqitet në lagjen “29 nëntori”, ku uji ka hyrë në disa shtëpi edhe pse shumë banorë kishin marrë masa më parë. Kurse në zonën e Ujit të Ftohtë dhe në afërsi të Lungomares ka patur rrëshqitje të tokës gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit është bërë pastrimi tyre./abcnews.al

 

https://youtu.be/AT_Knk3LdME

https://youtu.be/_U5DRQ8NGXI