Përleshjet në Tiranë, policia përdor autobusin e italianëve për të shoqëruar tifozët e dhunshëm

schedule23:49 - 24 Maj, 2022

schedule 23:49 - 24 Maj, 2022

Situata në Tiranë duket se ka dalë jashtë kontrollit pasi dy grupet e tifozerive ata të Feyenoord dhe Romës që kanë ardhur në kryeqytetin shqiptar për të ndjekur ekipet e zemrës që do të luajnë ditën e mërkurë për finalen e Conference League, po terrorizojnë qytetarët shqiptarë.

Deri në këto momente bëhet e ditur se janë dhunuar 6 efektivë policie të cilët janë dërguar në spitalin e Traumës për të marrë ndihmë mjekësore, ndërsa janë shoqëruar në komisariat 13 huliganë.

Ndërkohë që policia ka ndaluar gjithashtu dhe një autobus të tifozëve italiane, për të shoqëruar tifozët e dhunshëm.

Kujtojmë që përplasje mes policisë dhe huliganëve holandezë dhe atyre italianë ka patur në rrugën “Mustafa Matohiti”, tek Drejtoria e Policisë së Tiranës, te 21 nëntori si dhe në qendër.

Kujtojmë se i plagosur ka mbetur dhe një qytetar shqiptar i cili është dhunuar nga huliganët holandezë te “Ushtari i Panjohur”.

/Abcnews.al/