Përfundon seanca për raportimin e Hotit rreth dialogut, s’ka kuorum për votimin e rezolutës

schedule22:57 - 17 Shtator, 2020

schedule 22:57 - 17 Shtator, 2020

Ka zgjatur për rreth 7 orë raportimi i kryeministrin, Avdullah Hoti në Kuvendin e Kosovës, për marrëveshjen e Uashingtonit dhe dialogun në Bruksel.

Në fund të seancës nuk pati kuorum për të hedhur në votim rezolutën për dialogun.

Shefi i Grupit parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh propozues i rezolutës, Rexhep Selimi tha se kanë marrë edhe disa propozime që do të merren parasysh dhe nesër kur pritet edhe të vazhdojë seanca e Kuvendit, kjo rezolutë të hidhet për votim. /abcnews.al/