PD ngel e ndarë, trishtohen demokratët dhe aleatët

schedule15:45 - 2 Nëntor, 2022

schedule 15:45 - 2 Nëntor, 2022

Një ditë pas dështimit të negociatave mes grupimti të Berishës dhe atij të Bashës, demokratët nuk kanë shumë për të thënë, por e pasojnë topin.

Dhurata Çupi që deri më tani nuk është bashkuar me Berishën por ka qenë më afër Alibeajt, kërkon akoma konsensus.

Aleatët historikë të Partisë Demokratike, nuk ndihen komodë që të vendosen përpara një zgjedhjeve. Aleatët i ka thirrur deri më tani në bisedime parazgjedhore vetëm Sali Berisha. Diskutime të tilla kanë munguar nga grupimi i Bashës. /abcnews.al/