Partia Demokratike mbledh grupin parlamentar

schedule15:37 - 7 Maj, 2018

schedule 15:37 - 7 Maj, 2018

Partia Demokratike mblodhi në takimin e përjavshëm grupin parlamentar për të diskutuar rreth qëndrimit politik të saj për javën në vazhdim.

Rreth një orë më vonë mbledhja përfundoi, me vendimin që të vijojë qëndrimi i mëparshëm.

Partia Demokratike ka vendosur një marrëdhënie të kushtëzuar me parlamentin, duke u bërë pjesëmarrëse në komisione, vetëm në ato raste që çmon si të rëndësishme për vendin.

Sa i përket seancës plenare, grupi ka ritheksuar qëndrimin, se sa kohë qytetarët kuksianë që protestuan në Rrugën e Kombit mbahen në burg dhe ish-ministri Saimir Tahiri është i lirë, nuk mund të ketë seancë normale parlamentare./abcnews.al