Parashikimi i motit, si ndryshojnë temperaturat ditën e sotme

schedule07:09 - 29 Maj, 2020

schedule 07:09 - 29 Maj, 2020

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim të pasuara nga rreshje shiu me stuhi pasdite.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale deri në 8-12 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0-1,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  7/17°C

Zonat e ulëta  11/23°C

Zonat bregdetare 16/23°C./abcnews.al