Parashikimi i motit, si do të ndryshojnë temperaturat ditën e sotme

schedule07:27 - 1 Qershor, 2020

schedule 07:27 - 1 Qershor, 2020

Vendi ditën e sotme do të karakterizohet nga një mot me reshje të dobëta shiu në të gjithë qarqet e vendit.

Reshjet pritet të jenë lokalisht mesatare në qarqet Kukës, Dibër dhe Lezhë.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 12 / 20°C

në vendet e ulëta: 11 / 21°C

në vendet malore: 5 / 16 °C