Parashikimi i motit për ditën e sotme, mësoni si do të ndryshojnë temperaturat

schedule07:04 - 28 Maj, 2020

schedule 07:04 - 28 Maj, 2020

Moti këtë të enjte do të jetë me kthjellime në zonën perëndimore  vranësira pasuara nga rreshje lokale shiu në lindje dhe zonat përreth saj.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NË) me shpejtësi maksimale deri në 8-12 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0-1,5  metër në det të hapur.

Temperaturat do të mbeten konstante.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  7/18°C

Zonat e ulëta  11/25°C

Zonat bregdetare 16/24°C./abcnews.al