Parashikimi i motit për ditën e sotme, mësoni si do të ndryshojnë temperaturat

schedule07:03 - 27 Maj, 2020

schedule 07:03 - 27 Maj, 2020

Moti këtë të mërkurë do të jetë mbetet me alternime kthjellimesh dhe  vranësira të pasuara nga reshje lokale shiu.

Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi maksimale deri në 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0-1,5  metër në det të hapur.

Temperaturat do të vijojnë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  6/17°C

Zonat e ulëta  8/25°C

Zonat bregdetare 16/24°C./abcnews.al