Operacion antimafia ne Itali, marrin pjesë 400 agjentë policie, në pranga 70 persona

13:32 | 05/11/201913:320

Policia italiane ka ndërmarrë një operacion të gjerë anti mafia në orët e para të së martës në Torino.

Objekt i operacionit kanë qene degët vendore të mafias së Volpiano dhe San Xhusto Kanavese. Agjentët e policisë kanë vënë në pranga 70 persona me akuzën e shoqatave mafioze dhe trafikut ndërkombëtar të drogës.

Gjashtë prej tyre akuzohen dhe për pastrim parash. Në operacion morën pjesë 400 agjentë policie

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono