Opel prezanton makinën më të fundit, zbulon edhe çmimin për adhuruesit

schedule14:12 - 23 Shtator, 2020

schedule 14:12 - 23 Shtator, 2020

Marka e njohur e makinave Opel ka prezantuar modelin e ri Mokka, me një ndryshim në dizajn si rrallëherë.

Makina u prezantua personalisht nga drejtuesi i saj Michael Lohscheller.

Përveç dizanjit, Mokka e re ka më shumë digjitale brendësinë e saj. Gjithashtu është zbuluar edhe çmimi në tregun gjerman Opel, i cili do të shkojë nga 19,990 euro.

Projektuar në Rüsselsheim, Opel Mokka ka pajisje të pasura dhe një motor benzinë ​​1.2 turbo me 100 kuaj fuqi. l.k/abcnews.al