Olta Xhaçka intervistë në ABC News

schedule09:02 - 7 Shkurt, 2018

schedule 09:02 - 7 Shkurt, 2018

E ftuar në Mbrëmje në ABC News, ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka folur rreth situatës më të fundit të përmbytjeve dhe si e ka menaxhuar Ushtria këtë situatë.

Sipas Xhaçkës, një rol të rëndësishëm në raste të tilla ka pushteti vendor, por e ka neglizhuar sepse përndryshe do të kishte një mundësi më të lartë parandalimi.

Ministrja e Mbrojtjes foli gjithashtu edhe për përfaësimin e Shqipërisë në NATO, ndërkohë që nuk munguan edhe disa komente në lidhje me marrëveshjen e detit me Greqinë.