Oliver Varhelyi bisedë ne telefon me Lulzim Bashën, komisioneri zbulon çfarë diskutuan

17:21 | 26/03/202017:210

Komisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi, ka zhvilluar  ditën e sotme një bisedë telefonike me kreun e PD, Lulzim Bashën.

Këtë e ka konfirmuar vetë komisioneri me anë të një postimi në tëitter. Varhelyi shkruan se biseduan për rëndësinë e arritjes së Shqipërisë në marrjen e dritës së gjelbër për bisedimet e pranimit.

Sipas Varhelyi, me kreun e PD-së u ra dakord për vazhdimin e reformave, ndërsa shton se BE mbështet Shqipërinë në rindërtimin dhe luftën kundër koronavirusit.

“Si pjesë të komunikimit të vazhdueshëm, fola sot me Lulzim Bashën për rëndësinë e arritjes së Shqipërisë në marrjen e dritës së gjelbër për bisedimet e pranimit.  Ne kemi rënë dakord që reformat duhet të vazhdojnë. BE i qëndron pranë Shqipërisë në përpjekjet e rindërtimit dhe luftën kundër Coronavirus”, shkruan ai.

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono