Noelle Batkshere prezanton romanin “Lisi plak dhe shkëmbi”

schedule19:55 - 15 Nëntor, 2018

schedule 19:55 - 15 Nëntor, 2018

Autorja greke Noelle Barksher prezanton romanin e saj “Lisi plak dhe shkëmbi” në Tiranë në Panirin e Librit. Kjo vepër është shqipëruar nga Kristo Pulla dhe ka në qendër fatin e grekëve në Turqi në shekullin e XX.


/abcnews.al