Një viktimë dhe 97 raste të reja pozitivë me koronavirus në Malin e Zi

schedule20:09 - 23 Korrik, 2020

schedule 20:09 - 23 Korrik, 2020

Në 24 orët e fundit në Malin e Zi, një person ka humbur jetën, ndërsa janë konfirmuar pozitivë 97 raste të reja.

“Numri i përgjithshëm i vdekjeve të konfirmuara që nga fillimi i qershorit në lidhje me COVID-19 është 31”, bën me dije Instituti i Shëndetit Publik.

Ndërkohë numri i përgjithshëm i rasteve aktive me COVID-19 në Mal të Zi aktualisht është 1991.