Një tjetër shqiptare në “Sanremo”, Dua Lipa ndez skenën

08:40 | 08/02/202008:400

Në natën e katërt të festivalit të madh të muzikës në Itali, “Sanremo” është ngjitur në skenë një tjetër artiste shqiptare.

Bëhet fjalë për, Dua Lipën, këngëtaren që na bën krenarë çdo herë edhe më shumë.

Këngëtarja me origjinë shqiptare ishte e ftuara speciale e mbrëmjes dhe i vuri flakën skenës. Ajo këndoi këngën “Don’t start now” e shoqëruar nga një trup baleti.

Dua kishte zgjedhur një veshje ekstravagante prej lëkure të zezë dhe model të thjeshtë flokësh.

 

Performanca e saj u duartrokit nga publiku, pasi Dua përcolli gjithë energjinë në skenë./abcnews.al

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono