Një natë para dasmës, dhëndri qëllohet me gotë në fytyrë

schedule22:15 - 26 May, 2019

schedule22:15 - 26 May, 2019

Një dhëndër i ri, natën para ditës së dasmës u sulmua nga një i dehur në një bar. Sulmi e lëndoi shumë 31 vjeçarin, pasi mjekët ndërhynë dhe i bënë 14 qepje në fytyrë.

Për fat të mirë Scott Richards shpëtoi mrekullish, pasi mjekët dyshua se ai mund të humbiste njërin sy. Nusja e tij, Adele, 34 vjeç, nga Ashford, Kent, e pa fytyrën e dhëndrit për herë të parë ditën e dasmë. Ajo ishte njoftuar më parë për sulmin.

Sulmuesi Tyler Plumridge, 28 vjeç, i cili i hodhi një gotë xhami në fytyrën Rihard, është lënë në burg. I dehuri, Plumri dge, një roje sigurie, u përplas me grupin e Richard, pasi tentoi të vidhte një portofol dhe një telefon në lokal.

Atij iu kërkua të dorëzonte sendet e vjedhura dhe të largohej nga pijetorja, por në vend të kësaj ai goditi me gotë në fytyrë Scottit./abcnews.al