Nis me 2 Shtator raundi i parë i regjistrimeve në universitet

15:09 | 27/08/201915:090

Katër nga gjashtë fakultete të Universitetit të Tiranës i kanë dhënë fund ankthit të të rinjve. Ekonomiku, drejtësia, shkencat sociale dhe gjuhët e huaja kanë publikuar fituesit e këtij viti akademik.

Të pakënaqurit kanë të drejtën e ankimimit deri në fund të Gushtit ndërsa raundi i parë i regjistrimeve nis më 2 Shtator. Ajo që bie në sy dhe këtë vit është mesatarja e lartë e kandidatëve për studentë që kanë zgjedhur ekonominë dhe drejtësinë.

Këtë vit për herë të parë në ekonomi një cikël leksionesh do të zhvillohet në gjuhën angleze. Ndërsa tek drejtësia nis aplikimi i sistemit pesëvjeçar. Përgjysmimi i tarifës së shkollimit sipas dekanëve këtë vit mbetet në dore të qeverisë.

Nëse në ekonomi dhe drejtësi kandidatët për studentë i afrohen 10, tek gjuhët e huaja dhe shkencat sociale ata janë me mesatare mbi 7.5./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono