Nga kamioni te “shtëpia e barit”, si u zbulua mësuesi shqiptar në Angli, tentoi t’i arratisej policisë

schedule19:01 - 15 Gusht, 2022

schedule 19:01 - 15 Gusht, 2022

Një mësues shqiptar i edukimit fizik, i cili shkoi në Angli me kamion, është kapur me më shumë se 500 bimë kanabisi që kapnin vlerën prej 275,000 £.

Emigranti i paligjshëm Kristian Zefi u përpoq të arratisej me shpejtësi nga një dritare e katit të sipërm në një çati të sheshtë në ambientet industriale dykatëshe me 12 dhoma dhe vrapoi në çatinë e pallatit tjetër, në momentin që u pikas nga policia.

Zefi, 28 vjeç, pa adresë fikse, pranoi se prodhonte kanabis. Stephen Ëelch, procedues, tha se policia ekzekutoi një urdhër droge në ambientet në Popple Street, Hull, një ndërtesë e madhe industriale dykatëshe me rreth 12 dhoma.

“Ndërsa policia u përpoq të hynte, i pandehuri doli nga një dritare e katit të sipërm në një çati të sheshtë në një përpjekje për të shpëtuar”, tha Welch. “Ai u shfaq i shqetësuar dhe mori rrugën për në çatinë e një ndërtese ngjitur.

“Ai bëri të paktën një telefonatë nga telefoni i tij celular dhe përfundimisht u dorëzua në polici rreth 55 minuta më vonë. Me hyrjen në lokal, policia gjeti një kanabis të rritur me më shumë se 500 bimë.” /abcnews.al