Në strofkën e armikut, Barcelona hap dyqanin e parë në Madrid dhe provokon: Raul është “cule”

schedule17:03 - 1 Dhjetor, 2022

schedule 17:03 - 1 Dhjetor, 2022

Ditë historike në Barcelonë, këtë herë në aspektin e marketingut.

Klubi katalanas përmes faqeve sociale ka bërë të ditur se ka hapur dyqanin e parë “Barça” në Madrid, në strofkën e rivalëve të mëdhenj të Real Madrid.

Jo vetëm kaq, se për të sponsorizuar ngjarjen, Bareclona ka zgjedhur një fushatë marketing mjaft të mprehtë, me një banderolë të madhe ku përmendin ikonën e Realit, Raul Gonzales.

“Raul është një cule (pseudonim për tifozët katalanas)”, thuhej në banderolën e madhe./ h.ll/abcnews.al