Ndeshje pa emocione në Elbasan, Shqipëria U20 thyhet në fund

schedule15:48 - 16 Nëntor, 2019

schedule 15:48 - 16 Nëntor, 2019

Shqipëria U20 zhvilloi një miqësore ditën e sotme në “Elbasan Arena”. Kuqezinjtë e drejtuar nga Ilir Biturku u përballen me moshatarët e Kroacisë dhe ishin shumë afër marrjes së një barazimi.

Një gol i shënuar në minutën e 83-të vendosi ndeshjen dhe i dhuroi fitoren kombëtares kroate. Ndeshja ishte përgjithësisht e varfër dhe të dy ekipet dhuruan shumë pak gjëra pozitive në fushën e blertë. Rastet munguan dhe rimti i ndeshjes nuk ishte i lartë, pavarësisht faktit që ishte një miqësore. /abcnews.al

Shqipëri U20 – Kroaci U20 0-1