NATIONS LEAGUE/ Portugalia – Spanja për biletën e “Final-Four”, Shqipëria dhe Kosova luajnë për “adet”

schedule08:32 - 27 Shtator, 2022

schedule 08:32 - 27 Shtator, 2022

 

Liga e Kombeve luan sonte ndeshjet e fundit të këtij edicioni, ku sigurisht përpos Kombëtares shqiptare dhe përfaqësues së Kosovës, të cilat luajnë respektivisht ndaj Islandës dhe Qipros sa për “adet, ka edhe ndeshje të tjera mjaft interesante.

Kryendeshja e mbrëmjes do të luhet në kaudër të Ligës A, mes Portugalisë dhe Spanjës.

Kombëtaret iberike luajnë për llogari të Grupit 2. Portgualia ndodhet në vendin e parë me 10 pikë, ndërsa Spanja ka 8 pikë në vendin e dytë dhe sonte i duhet vetëm fitorja për të siguruar një biletë për në “Final-Four”./abcnews.al