Napoli po mendon për zëvendësuesin e Fabian Ruiz, piketohet lojtari i Tottenham

schedule08:06 - 10 Gusht, 2022

schedule 08:06 - 10 Gusht, 2022

Napoli i është futur punës për të kryer përforcime në repartin e mesfushës.

Fabian Ruiz është pothuajse pranë lamtumirës pasi PSG është interesuar për të dhe kalimi te francezët është drejt finalizimit.

Nëse ky transferim ndodh, përveç Nandez të Cagliarit, klubi i talian tashmë ka piketuar edhe mesfushorin e klubit anglez, Tanguy Ndombele./ h.ll/abcnews.al