Nagelsmann “shuplakë” Mourinhos, vendos Werner! Në Londër feston Leipzig

22:59 | 19/02/202022:590

Është mbyllur takimi mes Tottenham Hotspur dhe Leipzig, me fitoren e miqve 0-1. Sfida ishte shumë e luftuar dhe me raste të shumta në të dyja portat. Megjithatë, rrjetat nuk u prekën në pjesën e parë.

Në të dytën, Tottenham shtyu më para në kërkim të golit në fushën e tyre, por krijuan disa hapësira në prapavijë, çka u shfrytëzuan nga sulmi i gjermanëve. Laimer arrin të fitojë një penallti në minutën e 57-të, pas një ndërhyrje të Ben Davies.

VIDEO | Një penallti pllakos heshtjen në Londër, Timo Werner nuk fal!

Për të ekzekutuar penalltinë, mendon bomberi kryesor i skuadrës, Timo Werner, i cili gjuan saktë dhe arrin të mposhtë kapitenin Lloris. Leipzig nuk e kishte të vështirë më pas të ruante këtë rezultat, pasi Tottenham edhe pse krijoi shumë, vuajti mungesat e Harry Kane dhe Heung-min Son./abcnews.al

Champions League

Tottenham – Leipzig  0-1
Werner (p) 58′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono