VIDEO | Një penallti pllakos heshtjen në Londër, Timo Werner nuk fal!

22:26 | 19/02/202022:260

Është zhbllokuar takimi mes Tottenhamit dhe Leipzig dhe ka qenë Timo Werner ai që ka tundur rrjetën. Leimer fiton një penallti për Leipzig pas një ndërhyrje skandaloze të Ben Davies dhe Werner merr topin në duar.

Sulmuesi gjerman tregohet i saktë dhe mposht kapitenin Lloris, edhe pse ky i fundit iu afrua shumë topit. Leipzig kalon kështu në avantazh në minutën e 58-të dhe në Londër, ka pllakosur heshtja./abcnews.al

Champions League

Tottenham – Leipzig  0-1
Werner (p) 58′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono