Murin të mbushur plot me armë, ky është Sokol Xhura, brenda biznesit kishte “magazinë” lufte

schedule21:16 - 12 Prill, 2021

schedule 21:16 - 12 Prill, 2021

Dy ditë më parë policia e Tiranës, arriti të zbulonte një tjetër depo armësh, në rrugën “Xhanfize Keko” në Tiranë.

Gazetarja e ABC, Xhensila Kodra raporton se arsenal i armëve është gjetur në një ambient në pronësi të Sokol Xhurës. Së fundmi ABC ka siguruar edhe foton e sokol Xhurës, ku në ambientet e godinës në pronësi të tij ishin fshehur armët e rënda.

Armët ishin izoluar në një dhomë në brendësi të murit. Është dashur ndërhyrja dhe shembja e këtij muri  për të zbuluar më par armët e kalibrave të ndryshme, municione luftarake, lëndë plasëse të ndryshme, armë të kalibrave të ndryshëm me dylbi, etj.

 

Kujtojmë se më datë 1 Prill, policia arrestoi katër persona duke sekuestruar një arsenal tjetër të madh armësh në Tiranë, të cilat i përkisnin një grupi të njohur kriminal në kryeqytet. /abcnews.al/