Muaj perfekt, vlen vlerësimi prestigjioz për Frank Lampard

schedule16:22 - 8 Nëntor, 2019

schedule 16:22 - 8 Nëntor, 2019

Frank Lampard u zyrtarizua si trajner i Chelsea verën e kaluar, duke zëvendësuar të larguarin Mauricio Sarri. Shumë pak menduan se Lampard do të ishte i suksesshëm te Blutë e Londrës, duke parë dhe situatën ku ekipi londinez ndodhej. Merkato e bllokuar dhe largim i Hazard, që ishte lojtari më i mirë i Chelsea. Megjithatë, “SuperFrank”, ashtu siç e quajnë tifozët blu, i ka tejkaluar pritshmëritë, duke bërë një sezon të shkëlqyer deri më tani.

Në muajin tetor, Lampard mori 4 fitore në 4 takimet që ishin të vlefshme në Premier League, duke u shpallur dhe trajneri më i mirë i këtij muaji. Edhe pse mori çmimin prestigjioz, Lampard u tregua modest, duke thënë se ka ende shumë punë për të bërë. Në fjalën e tij, strategu anglez tha: “Për momentin, jemi të lumtur me çka kemi arritur, por të qëndrojmë me këmbë në tokë dhe të kuptojmë se gjithçka mund të rrëzohet sa hap e mbyll sytë.

Kemi një skuadër shumë të re në moshë dhe ka ende shumë vend për përmirësim. Gjithashtu, duhet të jemi me fat edhe me dëmtimet, pasi sezoni është i gjatë dhe kemi shumë ndeshje të vështira përpara. Këtë javë, luajmë ndaj Crystal Palace, ekip që ka shumë kualitet dhe ka marrë rezultate pozitive kundër skuadrave të mëdha”, përfundoi strategu anglez./abcnews.al