Mourinho mund të thyejë rekordin e Fergusonit sot

schedule19:01 - 6 Tetor, 2022

schedule 19:01 - 6 Tetor, 2022

Trajneri i Romës, Jose Mourinho, do të thyejë rekordin e Sir Alex Ferguson që të enjten mbrëma. Portugezi dhe skocezi aktualisht mburren me numrin më të madh të fitoreve në kompeticionet evropiane 106, shkruan abcnews.al.

Mourinho do të marrë epërsinë në orët e ardhshme nëse Roma mund Betisin në shtëpi në ndeshjen e tretë të fazës së grupeve të Ligës së Evropës.

Vlen të thuhet se Carlo Ancelotti, i cili ka 105 fitore të Kupës së Europës në xhep, është në takat e Jose Mourinhos dhe Alex Ferguson, raporton Football Daily. /G.D abcnews.al/