Moti i keq, pezullohet lundrimi në Vlorë

schedule11:37 - 25 Shtator, 2020

schedule 11:37 - 25 Shtator, 2020

Ashtu siç ishte parashikuar, moti i keq ka përfshirë vendin gjatë kësaj të premteje dhe pritet të vijojë edhe nesër.

Nisur nga rrethanat e krijuara është vendosur pezullimi i lundrimit detar në Vlorë duke bërë që të tragetet e linjës me Brindisin të pezullojnë lundrimin.

Po ashtu është pezulluar lundrimi edhe për mjetet e peshkimit si edhe ato lundruese më të vogla.

Mësohet se forca e detit në gjirin e Vlorës është 5-6 ballë dhe 7 ballë në det të hapur. /abnews.al