Moti i keq në Jug, pezullohet lundrimi i anijeve

schedule09:04 - 17 Janar, 2018

schedule 09:04 - 17 Janar, 2018

Kapiteneria e Portit të Vlorës urdhëroi pezullimin e lundrimit në detin Jon. Shkak për këtë është moti i keq në jug të vendit, që ka shkakuar dallgë të forta në det. Të gjitha anijet e peshkimit janë ankoruar dhe nuk kanë dalë për lundrim, sikurse nuk do të ketë as transport udhëtarësh në drejtim të Italisë. Në Durrës ende nuk është dhënë një urdhër i tille, por sipas të gjitha gjasave edhe në detit Adriatik priten stuhi të forta./abcnews.al