Moti i keq, disa godina në rrezik në zonën e Burrelit

schedule11:01 - 4 Shkurt, 2018

schedule 11:01 - 4 Shkurt, 2018

Në zonën e Burrelit disa godina janë në rrezik shembje për shkak të shkarjeve të tokës aty ku kalojnë perrenjtë dhe kanalet e ujit.
Një nga ndërtesat që është më në rrezik është në zonën e Klosit.
Emergjencat Civile po shikojnë nga afër se çfarë masash të marrin në një rast të tillë dhe u kanë kërkuar banorëve të largohen nga aty./abcnews.al