Moti – E shtunë, 8 Qershor 2019

schedule09:10 - 8 Qershor, 2019

schedule 09:10 - 8 Qershor, 2019

Sipas MeteoAlb:Alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta dominojnë në të gjithë vendin, ku më të dukshme vranësirat paraqiten në zonat malore, kryesisht në Verilindje dhe juglindje të Shqipërisë.

Pasditja lë me kthjellime pjesën më të madhe të territorit dhe vranësira kalimtare do të ketë ekstremi verior.  Temperaturat e ajrit janë rritur në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga  16°C  verilindja deri mbi 36°C jugperëndimi.

Era do fryjë e lehte në tokë dhe mesatare ne det me shpejtësi deri 35km/h, nga drejtimi kryesisht veriperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim mbi 3 ballë./abcnews.al