Moti – E shtunë, 27 janar 2018

schedule15:04 - 27 Janar, 2018

schedule 15:04 - 27 Janar, 2018

Sipas MeteoAlb: Kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta dominojnë kushtet atmosferike në të gjithë territorin.

Edhe gjatë pasdites pjesa më e madhe e Shqipërisë mbetet kryesisht me vranësira; kushte atmosferike që do të vijojnë ndikimin e tyre në territor edhe gjatë orëve të natës.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë gjatë mëngjesit, ndërsa mesdita nuk pritet të sjellë ndryshime të vlerave termike në territor.

Era do të fryjë mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim 3 ballë./abcnews.al