Moti – E shtunë, 25 Maj 2019

schedule17:45 - 25 Maj, 2019

schedule 17:45 - 25 Maj, 2019

Vijon ndikimi i masave ajrore jugperëndimore duke bërë që pjesa e parë e ditës të dominohet nga mot kryesisht i kthjellët. Ndërsa pjesa e dytë e ditës sjellë zhvillim të vranësirave në ekstremin Verior duke gjeneruar shira të dobët, por pjesë tjetër e vendit mbetet me kthjellime.

Temperaturat e ajrit do të rriten  lehtë gjatë mëngjesit por rritje sjellë dhe mesdita DUKE shënuar vlerat minimale dhe maksimale 10°C deri në 27°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 28 km/h, nga drejtimi Jugor-Jugperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 2 ballë.