Moti – E shtunë, 23 Shkurt 2019

schedule09:50 - 23 Shkurt, 2019

schedule 09:50 - 23 Shkurt, 2019

Sipas MeteoAlb: Vranësira të dendura dhe alternime kthjellimesh dominojnë gjatë paradites në vend. Mesdita dhe Pasditja sjellin shtim të vranësirave në rajonin Jugor-Juglindor duke gjeneruar reshje shiu e dëbore.

Nata përmirëson kushtet e motit, duke sjellë pauz të reshjeve por mot të ftohtë. Temperaturat e ajrit do të ulen sërisht në mëngjes POR dhe në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -11 °C deri në 11 °C.

Era do fryjë e fortë me shpejtësi deri 50 km/h nga drejtimi Verilindor duke gjeneruar brigjet detare dallgëzim mbi 4-5 ballë. /abcnews.al

https://youtu.be/RdEMWQhX8qA