Moti – E shtunë, 20 janar 2018

schedule15:01 - 20 Janar, 2018

schedule 15:01 - 20 Janar, 2018

Sipas MeteoAlb: Orët e para të ditës mbeten me vranësira dhe reshje në Veri dhe Qendër ndërsa Jugu mbetet kryesisht i vranët.

Në mesditë dhe gjatë pasdites Veriu vijon me vranësira dhe reshje të izoluara NDERSA shirat zhvendosen drejt zonave Qendrore dhe Jugore; kushte që vijojnë deri vonë në mbrëmje pritet përmirësim i motit në pjesën më ët madhe të vendit.

Temperaturat e ajrit rriten gjatë mëngjesit POR vetëm një rritje të lehtë sjell mesdita.

Era do të fryjë kryesisht mesatare me shpejtësi 27 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke bërë që në det të gjenerohet dallgëzim 2 ballë./abcnews.al