Moti – E shtunë, 14 prill 2018

schedule12:20 - 14 Prill, 2018

schedule 12:20 - 14 Prill, 2018

Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme dominojnë të gjithë vendin gjatë gjithë ditës, më të shpeshta në Veri dhe zonat Lindore. Edhe mbrëmja dhe orët e natës, do të mbeten me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në pjesën më të madhe të vendit.

Temperaturat e ajrit vijojnë të pandryshuara gjatë mëngjesit, por rritje me 1 – 2°C sjell mesdita, më e ndjeshme në Ultësirën Perëndimore.

Era do fryjë mesatare por e fortë në mbrëmje, me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Juglindor, ndërsa në der vijon dallgëzimi 3 ballë./abcnews.al