Moti – E shtunë, 13 Prill 2019

schedule09:50 - 13 Prill, 2019

schedule 09:50 - 13 Prill, 2019

Sipas MeteoAlb: Alternime kthjellimesh të pakta dhe vranësira të shpeshta do të paraqiten orët e para të ditës në të gjithë territorin, më të dendura paraqiten në zonat malore duke gjeneruar dhe reshje pakta shiu. Por mesdita dhe pasditja sjellin zhvillim të vranësirave duke gjeneruar reshje shiu në të gjithë vendin, por në zonat qëndrore dhe jugore gjatë pasdites janë me karakter shtrëngatash.

Temperaturat e ajrit kanë mbetur kostante në mëngjes por dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 6°C deri në 21 °C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi jugor- jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë. /abcnews.al