Moti – E premte, 23 Gusht 2019

schedule08:15 - 23 Gusht, 2019

schedule 08:15 - 23 Gusht, 2019

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës mbizotërohet nga kthjellimet në të gjithë vendin. Ndërsa pjesa e dytë e ditës sjellë kalime vranësirash në zonat malore dhe të ulëta duke lënë Ultësirën Perëndimore në ndikimin e kthjellimeve.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes por rënie të lehtë sjellin orët e mesditës duke u luhatur luhatur nga 14°C deri në 36°C.

Era do fryjë mesatare deri në mesditë por pasditja forcon ndjeshëm atë në brigjet detare duke arritur shpejtesi mbi 45 km/h nga drejtimi Veriperëndimor për pasojë në brigjet detare krijohet dallgëzim 4 ballë. /abcnews.al