Moti – E premte, 19 janar 2018

schedule12:55 - 19 Janar, 2018

schedule 12:55 - 19 Janar, 2018

Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë Jugun ndërsa vranësira më të shpeshta do të ketë pjesërisht në Qendër dhe në zonat Veriore të vendit ku priten edhe reshje.

Gjatë pasdites territori mbetet i vranët POR fuqizohen vranësirat në Veri e Qendër duke gjeneruar reshje shiu DHE dëborë në zonat malore.

Temperaturat e ajrit kanë qëndruar të ulëta në mëngjes ndërsa mesdita sjell një rritje të lehtë KUR PRITET maksimumi prej 14°C.

Era do të fryjë mesatare por deri e fortë në ekstremin Verior, me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Jugperëndimor ndërsa det do të vijojë dallgëzimi 2 ballë./abcnews.al