Moti – E mërkurë, 31 Janar 2018

schedule12:59 - 31 Janar, 2018

schedule 12:59 - 31 Janar, 2018

Sipas MeteoAlb: Moti vijon nën ndikimin e kthjellimeve në gjithë territorin shqiptar deri pas mesditës kur sërisht vranësira lokale do të shfaqen në ekstremin Verior.

Pjesa e dytë e ditës mbetet me kthjellime në Jug dhe zonat Qendrore ndërsa kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë motin në pjesën më të madhe të zonave Veriore.

Temperaturat e ajrit ruajnë vlera të pandryshuara gjatë mëngjesit dhe mesditës ndërsa ekstremalet termike luhaten nga -2 në 15°C.

Era do të vijojë të fryjë mesatare, me shpejtësi deri 30 km/h nga drejtimi Perëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim 2 ballë./abcnews.al